GRAL7 GmbH, Wilhelmsplatz 12, 02826 Görlitz +48 75 6106088 ::: +49 3581-8999998

Kompleksowa
obsługa Konsultingowa

Wszystko w jednym miejscu. Sprawdź nas.

Nowe wpisy

Zakup i rejestracja auta w Niemczech
Zakup i rejestracja auta w Niemczech

24 02, 2020 by Administrator

W dzisiejszym wpisie podpowiemy gdzie szukać...

Zasady transgraniczne Polska-Niemcy (c/o Zgorzelec-Görlitz)
Zasady transgraniczne Polska-Niemcy (c/o Zgorzelec-Görlitz)

21 02, 2020 by Administrator

Podstawowe prawa usługodawców świadczących...

Gaz pieprzowy w Niemczech czy jest legalny i w jakich przypadkach można go używać!
Gaz pieprzowy w Niemczech czy jest legalny i w jakich przypadkach można go używać!

14 02, 2020 by Administrator

W Niemczech spraye pieprzowe są ustawowo...

Zobacz wszystkie wpisy →

Szybki kontakt

Tel.: +48 75 6106088
Tel.: +49 3581-8999998

Fax.: +49 3581 79253229

E-mail: kontakt@firma-w-niemczech.eu

Ricochet: ricochet:qljv55ff2r3gx5y5

Ustalenie priorytetów i death line

Posted on 19 09, 2019 by Administrator

Ustalenie priorytetów i death line

Każda z procedur rejestracyjnych wymaga czasu i w zależności od kompendium dokumentów dostarczonych przez klienta i ewentualnie czasu reakcji celem uzupełnień – zależy czas rejestracji danej formy prawnej. Znając niemiecki system jak i prace urzędników oraz biorąc pod uwagę fakt ze w Niemczech nie ma ustawowego terminu na odpowiedz urzędową co w przepisach jest określane jako w najkrótszym możliwym terminie, ale bez podania deadth line, nie można jasno określić iż np. spółka zostanie założona do dnia …. 

Priorytetem każdego przedsiębiorcy chcącego rejestrować dana formę działalności gospodarczej na terenie Niemiec, powinno być uprzednie skompletowanie wymaganych dokumentów, opatrzenie ich tłumaczeniami, Apostille z ministerstwa spraw zagranicznych oraz co najważniejsze – uświadomienie sobie iż terminy spotkań na terenie Niemiec są swoistą świętością, a więc na odwołane spotkanie notarialne celem np. gruntowania spółki – nie ma co się dziwić ze następne nastąpi za np. miesiąc czasu. 

Rozumiem, prowadzenie biznesu w Państwa wypadku czy nawet jakiegokolwiek innego w dowolnej branży - wymaga przede wszystkim planowania również z dużym wyprzedzeniem, ale rynek niemiecki jest bezlitosny w tym zakresie i nie przemawia do niego fakt iż dana osoba nie miała czasu – stad bardzo ważnym jest aby na wyznaczone terminy zawsze stawiać się bez ich przekładania nawet jeżeli będą kolidować z innymi terminami, przez co rejestracja danej formy działalności na terenie Niemiec powinna stać się Państwa podstawowym priorytetem jeżeli się na nią zdecydujecie.  

Jeżeli przyjmiemy maja Państwo komplet dokumentów i stawiają się na każde wezwanie np. nasza kancelarii ogranicza je do minimum od 0 spotkań do góra dwóch, - to założenie spółki UG lub GmbH trwa max. do 2 miesięcy, oddziału samodzielnego również ok 2 miesięcy – razem oczywiście z kompletem numerów podatkowych, firmy na osobę fizyczna lub spółki cywilnej ok. 2 tygodni + ok. od 2 tygodni do 2 miesięcy uzyskanie numerów podatkowych.  

Na zaprezentowanym przykładzie, należy przyjąć, iż mogą Państwo z cala pewnością przyjąć death line dla solki kapitałowej jak i oddziału samodzielnego – max. 2 miesiące od momentu dostarczenia niezbędnych dokumentów, o ile opóźnienie nie nastąpią z Państwa winy, a podstawowym priorytetem będzie założenie danej formy działalności.