GRAL7 GmbH, Wilhelmsplatz 12, 02826 Görlitz +48 75 6106088 ::: +49 3581-8999998

Kompleksowa
obsługa Konsultingowa

Wszystko w jednym miejscu. Sprawdź nas.

Nowe wpisy

Ksiegowy a doradca podatkowy w Niemczech
Ksiegowy a doradca podatkowy w Niemczech

26 01, 2021 by Administrator

W związku ze zbliżającym się obowiązkiem...

Darowizna czyli korzystna alternatywa dla spadku?
Darowizna czyli korzystna alternatywa dla spadku?

21 01, 2021 by Administrator

Darowizna czyli korzystna alternatywa dla...

Zakaz używania jednorazowego plastiku w 2021!
Zakaz używania jednorazowego plastiku w 2021!

8 01, 2021 by Administrator

Rząd federalny zdecydował o zakazie...

Zobacz wszystkie wpisy →

Szybki kontakt

Tel.: +48 75 6106088
Tel.: +49 3581-8999998

Fax.: +49 3581 79253229

E-mail: kontakt@firma-w-niemczech.eu

Ricochet: ricochet:vdzsgrlpuobtu7u5

Optymalizacja podatkowa w Niemczech

Posted on 10 09, 2019 by Administrator

Optymalizacja podatkowa w Niemczech

W Niemczech optymalizacja podatkowa nie istnieje poza drobnym wyjątkiem w postaci spółek komandytowych do spółek GmbH jako analogiczna forma do Polskiego Sp. zoo Sp. K. 

Jakiekolwiek próby optymalizacji podatkowej na terenie Niemiec, zawsze są źle odbierane przez urzędy skarbowe jak i samych doradców podatkowych, wymuszając stosowanie zasad ogólnych. 

Firmy z Polski mając zaplecze w ramach własnych struktur organizacyjnych, wchodząc na rynek Niemiecki, zasadniczo już są zoptymalizowane podatkowo w stosunku do Niemieckich odpowiedników biorąc pod uwagę obciążenia podatkowe w Niemczech jak i pozostałe koszty związane z utrzymaniem kadry pracowniczej i pozostałymi kosztami prowadzenia działalności gospodarczej, lecz aby wykorzystać ten potencjał, a tym samym swoja konkurencyjność Niemieckich odpowiedników – są wręcz zobligowane uaktualnić swoje obecne struktury o formę działalności umożliwiającej jej swobodny transfer zysków i strat pomiędzy wydzielonymi jednostkami. 

..ale może zacznijmy od początku, a więc: nie mówimy o optymalizacji, nie zasięgamy opinii o optymalizacji , po prostu – wykonujemy optymalizacje,... dlaczego optymalizacja która nie stanowi agresywnej optymalizacji podatkowej w transgranicznej wymianie a sama w sobie nie jest czynem zabronionym czy nawet nagannym moralnie , - zmienia kontekst Dzieje się tak za sprawa kilku czynników, główne z nich to:  

 

1. Dyrektywa Rady (UE) 2018/822 

2. Ceny transferowe 

Pytanie…. 

Czy wartość państwa przychodów lub kosztów w poprzedzającym roku podatkowym stanowi równowartość co najmniej 2 000 000 EUR, a podstawowy próg transakcji wynosi 50 000 EUR i zwiększa się w zależności od przychodów. .. jezeli NIE, mozemy pominac pk.2.

…….. – i właśnie te dwie kwestie powodują optymalizacja podatkowa staje się tematem tabu, dlatego wybór odpowiedniej formy prawnej na terenie Niemiec a wzbogacającej struktury państwa organizacji, jest jedyna możliwa opcja celem zachowania obecnego status quo obciążeń podatkowych, lub przemodelowanie obecnych struktur, które pod każdym względem jest uzasadnione ekonomicznie w momencie ekspansji na rynek Niemiecki. 

Przy wyborze formy prawnej należy zastanowić się czy powiązania kapitałowe lub personalnie uniemożliwia Państwu zarządzanie firmy w aspekcie przerzucenia zysków na Polska spółkę. 

Niech mi Państwo wierzą, jeżeli nie wiadomo o co chodzi to zawsze chodzi o pieniądze, a tak jak już wielokrotnie nadmieniłam – obecne obwarowania prawne zmierzają do wyrównania rynku a tym samym obciążeniu Polskich firm w stopniu adekwatnym do rodzimych firm w Niemczech, dlatego należy korzystać z wszelkich możliwości prawnych aby prawie cały dochód opodatkowywać na terenie Polski, i w tym kontekście jedynym słusznym wyborem obecnie jest oddział samodzielny lub struktura Holdingowa.