GRAL7 GmbH, Wilhelmsplatz 12, 02826 Görlitz +48 75 6106088 ::: +49 3581-8999998

Kompleksowa
obsługa Konsultingowa

Wszystko w jednym miejscu. Sprawdź nas.

Nowe wpisy

Obrońca z urzędu na terenie Niemiec
Obrońca z urzędu na terenie Niemiec

7 05, 2020 by Administrator

Obrońca z urzędu na terenie Niemiec  w sprawie...

Wybory w Prezydenckie Polsce a głosowanie w Niemczech
Wybory w Prezydenckie Polsce a głosowanie w Niemczech

30 04, 2020 by Administrator

Wybory prezydenckie 2020 Sprawdź gdzie i w...

Nowelizacja przepisów o ruchu drogowym w Niemczech
Nowelizacja przepisów o ruchu drogowym w Niemczech

27 04, 2020 by Administrator

Nadchodzą ciężkie czasy dla grzeszników...

Zobacz wszystkie wpisy →

Szybki kontakt

Tel.: +48 75 6106088
Tel.: +49 3581-8999998

Fax.: +49 3581 79253229

E-mail: kontakt@firma-w-niemczech.eu

Ricochet: ricochet:qljv55ff2r3gx5y5

Optymalizacja podatkowa w Niemczech

Posted on 10 09, 2019 by Administrator

Optymalizacja podatkowa w Niemczech

W Niemczech optymalizacja podatkowa nie istnieje poza drobnym wyjątkiem w postaci spółek komandytowych do spółek GmbH jako analogiczna forma do Polskiego Sp. zoo Sp. K. 

Jakiekolwiek próby optymalizacji podatkowej na terenie Niemiec, zawsze są źle odbierane przez urzędy skarbowe jak i samych doradców podatkowych, wymuszając stosowanie zasad ogólnych. 

Firmy z Polski mając zaplecze w ramach własnych struktur organizacyjnych, wchodząc na rynek Niemiecki, zasadniczo już są zoptymalizowane podatkowo w stosunku do Niemieckich odpowiedników biorąc pod uwagę obciążenia podatkowe w Niemczech jak i pozostałe koszty związane z utrzymaniem kadry pracowniczej i pozostałymi kosztami prowadzenia działalności gospodarczej, lecz aby wykorzystać ten potencjał, a tym samym swoja konkurencyjność Niemieckich odpowiedników – są wręcz zobligowane uaktualnić swoje obecne struktury o formę działalności umożliwiającej jej swobodny transfer zysków i strat pomiędzy wydzielonymi jednostkami. 

..ale może zacznijmy od początku, a więc: nie mówimy o optymalizacji, nie zasięgamy opinii o optymalizacji , po prostu – wykonujemy optymalizacje,... dlaczego optymalizacja która nie stanowi agresywnej optymalizacji podatkowej w transgranicznej wymianie a sama w sobie nie jest czynem zabronionym czy nawet nagannym moralnie , - zmienia kontekst Dzieje się tak za sprawa kilku czynników, główne z nich to:  

 

1. Dyrektywa Rady (UE) 2018/822 

2. Ceny transferowe 

Pytanie…. 

Czy wartość państwa przychodów lub kosztów w poprzedzającym roku podatkowym stanowi równowartość co najmniej 2 000 000 EUR, a podstawowy próg transakcji wynosi 50 000 EUR i zwiększa się w zależności od przychodów. .. jezeli NIE, mozemy pominac pk.2.

…….. – i właśnie te dwie kwestie powodują optymalizacja podatkowa staje się tematem tabu, dlatego wybór odpowiedniej formy prawnej na terenie Niemiec a wzbogacającej struktury państwa organizacji, jest jedyna możliwa opcja celem zachowania obecnego status quo obciążeń podatkowych, lub przemodelowanie obecnych struktur, które pod każdym względem jest uzasadnione ekonomicznie w momencie ekspansji na rynek Niemiecki. 

Przy wyborze formy prawnej należy zastanowić się czy powiązania kapitałowe lub personalnie uniemożliwia Państwu zarządzanie firmy w aspekcie przerzucenia zysków na Polska spółkę. 

Niech mi Państwo wierzą, jeżeli nie wiadomo o co chodzi to zawsze chodzi o pieniądze, a tak jak już wielokrotnie nadmieniłam – obecne obwarowania prawne zmierzają do wyrównania rynku a tym samym obciążeniu Polskich firm w stopniu adekwatnym do rodzimych firm w Niemczech, dlatego należy korzystać z wszelkich możliwości prawnych aby prawie cały dochód opodatkowywać na terenie Polski, i w tym kontekście jedynym słusznym wyborem obecnie jest oddział samodzielny lub struktura Holdingowa.