GRAL7 GmbH, Wilhelmsplatz 12, 02826 Görlitz +48 75 6106088 ::: +49 3581-8999998

Kompleksowa
obsługa Konsultingowa

Wszystko w jednym miejscu. Sprawdź nas.

Nowe wpisy

Prowadzisz agencję celną - Zollagentur w Niemczech?
Prowadzisz agencję celną - Zollagentur w Niemczech?

25 06, 2020 by Administrator

Prowadzisz agencję celną - Zollagentur w...

Bezpodstawne pobieranie Kindergeld w Niemczech
Bezpodstawne pobieranie Kindergeld w Niemczech

25 06, 2020 by Administrator

Czy wiesz ż e...   pobieraj ą...

Zobacz wszystkie wpisy →

Szybki kontakt

Tel.: +48 75 6106088
Tel.: +49 3581-8999998

Fax.: +49 3581 79253229

E-mail: kontakt@firma-w-niemczech.eu

Ricochet: ricochet:qljv55ff2r3gx5y5

Zakup spółki z aktywnym VAT EU

Posted on 20 11, 2019 by Administrator

Zakup spółki z aktywnym VAT EU

Większość osób które kieruje się ekonomicznym aspektem obniżenie kosztów zakupu spółki, ale również chcąc kupić spółkę z aktywnym VAT EU , popełnia błąd wynikający z zrozumienia podstawowych obowiązków nałożonych na spółkę kapitałową o aktywnym numerze VAT EU.
 
Aby spółka posiadała aktywny numer podatkowy, należy złożyć bilans otarcia oraz zaświadczenie o zarejestrowaniu działalności gospodarczej dla spółki w tym zgłoszenia podatkowe do stosownego urzędu skarbowego. Następstwem otrzymania numerów identyfikacji podatkowej, jest obowiązek miesięcznej  sprawozdawczości podatkowej nawet jeżeli spółka nie podjęła działalności gospodarczej (a podjęła – ponieważ zgłosiła takowa działalność właśnie w celu uzupełnianie wniosków o przyznanie numeru podatkowego). Brak dochodów czy obrotów w spółce nie zwalnia jej z sprawozdawczości podatkowej, chyba ze została zawieszona podatkowo ale wtedy również przedmiotowy numer VAT EU nie jest aktywny.
 
Sprawozdawczość podatkowa wiąże się z wykonaniem określonej pracy przez okres od założenia spółki do momentu jej sprzedaży, dlatego ustalona wartość nominalna spółki do odsprzedaży nie może zawierać kosztów księgowości za okres nieraz kwotowo przekraczając określoną wartość spółki, ponieważ takie działanie jest uzasadnione ekonomicznie (nikt nie sprzedaje towarów poniżej kwoty wyprodukowania).
 
Konkludując, jeżeli petent chciałby zakupić spółkę z aktywnym numerem VAT EU, musi się liczyć z cena nominalna sprzedaży spółki + doliczonymi kosztami jej utrzymania w określonym czasie, co zasadniczo stoi w opozycji do uwarunkowań ekonomicznych wyznaczanych przez większość petentów.
 
Mając na uwadze powyższy fakt oraz każdorazowo uzasadnienie ekonomiczne o zakupie danej spółki, o numer VAT występuje się w momencie zmiany Prezesa (w procesie sprzedażowym spółki), ponieważ w innym wypadku spółka musiałby prowadzić miesięczna księgowość (aktywny numer VAT = obowiązek miesięcznej sprawozdawczości) co w zależności od upływu czasu miedzy jej założeniem a sprzedaniem - definiowało by zwiększenie kwoty sprzedaży o koszty księgowości wykonanej w tym czasie + kwestie powstania wierzytelności wobec obecnych prezesów którzy musieliby "pożyczać spółce " kapitał celem pokrywania zobowiązań.
 
O numer VAT występuje doradca podatkowy zaraz po przyjęciu sprawy. Czas oczekiwania to od 2 do 4 tygodni.
 
W konsekwencji błędnym jest założenie które  w praktyce wzajemnie wyklucza twierdzenia „ tani zakup spółki” a „aktywny numer VAT EU”.