GRAL7 GmbH, Wilhelmsplatz 12, 02826 Görlitz +48 75 6106088 ::: +49 3581-8999998

Kompleksowa
obsługa Konsultingowa

Wszystko w jednym miejscu. Sprawdź nas.

Nowe wpisy

Obrońca z urzędu na terenie Niemiec
Obrońca z urzędu na terenie Niemiec

7 05, 2020 by Administrator

Obrońca z urzędu na terenie Niemiec  w sprawie...

Wybory w Prezydenckie Polsce a głosowanie w Niemczech
Wybory w Prezydenckie Polsce a głosowanie w Niemczech

30 04, 2020 by Administrator

Wybory prezydenckie 2020 Sprawdź gdzie i w...

Nowelizacja przepisów o ruchu drogowym w Niemczech
Nowelizacja przepisów o ruchu drogowym w Niemczech

27 04, 2020 by Administrator

Nadchodzą ciężkie czasy dla grzeszników...

Zobacz wszystkie wpisy →

Szybki kontakt

Tel.: +48 75 6106088
Tel.: +49 3581-8999998

Fax.: +49 3581 79253229

E-mail: kontakt@firma-w-niemczech.eu

Ricochet: ricochet:qljv55ff2r3gx5y5

Proste rozwiązania do prostych zastosowań - darmowa informacja co i jak z tym Kindergeld

Posted on 25 02, 2020 by Administrator

Proste rozwiązania do prostych zastosowań - darmowa informacja co i jak z tym Kindergeld

Spytacie wiec, dlaczego poprzez publikacje tego wpisu chcemy wam pokazać jak skutecznie złożyć wniosek o Kindergeld, a dodatkowo jesteśmy gotowi wam przesłać darmowe niezbędne wzory dokumentów i wniosków, podczas gdy inne firmy trudniące się tak zwaną pomocą Polakom na terenie Niemiec pobierają za to honorarium,.. odpowiedź jest prozaiczna:

 Bo możemy !

- Rozwijając jednakże wspomniana powyżej kwestie „bo możemy!”, należy wspomnieć ze od początku istnienia naszej Kancelarii GRAL7 GmbH – Firma w Niemczech, obligowaliśmy się w specjalnym dziale na naszej stronie internetowej że z chęcią pomożemy każdej osobie o ile będzie to w naszych możliwościach.
Jesteśmy Holdingiem spółek przede wszystkim praktykujących w optymalnych rozwiązaniach dla biznesu, dlatego tez jako komercyjna struktura nie zawsze dostępnego czasu aby pomóc każdej osobie która się do nas zgłasza na podstawie naszego apelu .. postanowiliśmy strwożyć stronę internetową która niebawem będzie dostępna dla wszystkich.

Wracając jednak do wspomnianego wyżej Kindergeld, wielokrotnie do naszej kancelarii zgłaszają się osoby chcące złożyć wniosek lub osoby którym takowy wniosek został złożony za pośrednictwem firm, które nie miały uprawnień by wykonywać takie czynności, a które bez wahania to wykonywały pobierając za to spore honorarium, a nawet prowizje procentowa od odzyskanych zaległych wypłat.
 
Ważne! Wniosek o Kindergeld w waszym imieniu mogą składać tylko i wyłącznie wykwalifikowane Kancelarie Doradców Podatkowych oraz Kancelarie Adwokackie.
GRAL7 GmbH prężnie współpracuje z kancelariami adwokackimi, podatkowymi i profesjonalnymi doradcami, oferując tym samym tylko legalną i profesjonalną pomoc.
Nie zalecamy korzystania z pomocy firm nieuprawnionych do wykonywania tych czynności, gdyż firmy te nie działają zgodnie z prawem, a ich udział w procesie uzyskania świadczeń Kindergeld może okazać się nieskuteczny, a w skrajnych przypadkach prowadzić do  odmowy wypłaty świadczeń i koniecznością pomocy adwokata.
 
Pamiętaj jednak iż wniosek zawsze możesz złożyć samodzielnie to naprawdę  dziecinnie proste!  
 
1.A cóż to takiego właściwie jest ten Kindergeld?
 
Kindergeld to świadczenie pieniężne które przysługuje na dzieci własne i przysposobione, może być tez wypłacane na dzieci współmałżonka z poprzedniego związku, dzieci zarejestrowanego partnera życiowego lub potomka przysposobionego.
Kindergeld przysługuje na każde dziecko od narodzin aż do 18 roku życia dziecka, jeśli potomek pobiera nadal naukę czas ten jest przedłużony do 25 roku życia.
W 2020 stawki świadczenia Kindergeld kształtują się następująco:
- 204 euro na pierwsze i drugie dziecko
- 210 euro na trzecie dziecko
- 235 euro na każde kolejne dziecko
- Od 2021 roku planowana jest kolejna podwyżka świadczenia o 15 €

 
Kto może starać się Kindergeld?
 
 Każdy kto:
-  mieszka na terenie  Niemiec i co za tym idzie jest rezydentem podatkowym niemieckim  
-  kto prowadzi jakakolwiek formę działalności gospodarczej na terenie Niemiec
-  jest legalnie zatrudniony w Niemczech powyżej 6 miesięcy
Dodatkowym warunkiem ubiegania się o Kindergeld jest:
- posiadanie podatkowego numeru identyfikacyjnego Persönliche Identifikationsnummer
- prawidłowe wypełnienie oraz złożenie wniosku do właściwej  Familienkasse
- dołączenie dowodów potwierdzających dane zadeklarowane we wniosku
 
 2. Dodatkowe uwagi do pk.1  
 
- Jeżeli uważasz że ktoś wypełni wniosek lepiej od Ciebie: Jesteś w błędzie!
Wnioski są dwujęzyczne więc nie będziesz miał żadnych problemów z ich wypełnieniem.
- Jeżeli uważasz że ktoś zbierze za ciebie wszystkie dokumenty: Również jesteś w błędzie!
Wystarczy zastosować się do wytycznych w języku polskim jakie dok. są niezbędne i je zebrać by dołączyć do wniosku.
- Jeżeli uważasz że ktoś zrobi to szybciej za Ciebie lub może cos przyspieszyć: Błąd
Z doświadczenia wiemy iż Familienkasse przychylniej patrzy na petenta gdy widzi go osobiście, a niektóre urzędy zatrudniają osoby polskojęzyczne wiec nie będzie problemu z komunikacją.
Dotyczy to głównie Familienkasse Bautzen gdzie trafiają prawie wszystkie wnioski o Kindergeld jeśli dzieci mieszkają na terenie polski, a rodzic jedynie pracuje lub prowadzi działalność na terenie Niemiec.  
- Jeżeli nie pobierasz zasiłku rodzinnego w Polsce: to bardzo dobrze ponieważ jeśli go pobierasz wówczas Twój zasiłek Kindergeld zostanie pomniejszony o zasiłek pobierany z Polski.
- Jeżeli Twój MOPS/GOPS/ROPS wystawi Ci zaświadczenie że nie pobierasz zasiłku rodzinnego na dzieci z powodu przekroczenia dochodu : Jeszcze Lepiej ( Niemiecki Kindergeld nie jest uzależniony od dochodu a będziesz miał/a "´czarno na białym" że nie pobierasz zasiłku rodzinnego w Polsce.
- Jeżeli pobierasz 500+ w Polsce, nadal przysługuje ci zasiłek Kindergeld aczkolwiek zostanie pomniejszony o pobierana kwotę zasiłku 500+
 
3. Wypełnij wszystkie niezbędne dokumenty  
 
- Wniosek o Kindergeld
- Wniosek o Kindergeld na dzieci mieszkające w Polsce
- Załącznik dziecko
- Załącznik dziecko mieszkające w Polsce
 
4. Nie zapomnij do dokumentów dołączyć w oryginale:

- Zaświadczenie o zameldowaniu wypełnia urząd meldunkowy w twoim mieście/gminie,  
- Zaświadczenie ze szkoły wypełnia szkoła Twojego dziecka
- Europejskie akty urodzenia każdego dziecka (żeby dostać je za darmo z Urzędu stanu cywilnego, zasugeruj ze są Ci potrzebne do zasiłku).
- Europejski Akt małżeństwa
- Zaświadczenie z urzędu marszałkowskiego o pobieraniu lub nie pobieraniu zasiłku 500+ (musisz je dodatkowo przetłumaczyć przez przysięgłego tłumacza na język Niemiecki.
- Jeżeli pracowałaś/es w Niemczech ale jako Polski pracownik to dołącz dodatkowo druk rozliczenia podatkowego z Polski EU/EWR
- Jeżeli pracowałaś/es jako pracownik Niemieckiej firmy to dołącz dodatkowo zaświadczenie pracodawcy - Bescheinigung des Arbeitgebers
- Jeżeli prowadzisz własną działalność w Niemczech, dołącz kopie Gewerberegister lub Gewerbeschein + Druk o dochodach z rozliczenia EU/EWR (Urząd skarbowy w Polsce) + np. rozliczenie z Niemiec + Einnahmen-Überschuss-Rechnung - EÜR (wszystko jest dobre co udowadnia ze FAKTYCZNIE wykonujesz prace na terenie Niemiec i osiągasz z tego tytułu dochody)
 
5. Jeszcze raz sprawdź czy wszystko masz (lista poniżej)  
 
- Oficjalny Wniosek o Kindergeld  
- Wniosek o Kindergeld na dzieci mieszkające w Polsce
- Zaświadczenie o miejscu zamieszkania (wypełnione przez Twój Urząd meldunkowy w Polsce i podstemplowane)
- Zaświadczenie o miejscu zamieszkania (alternatywne)(wypełnione przez Twój Urząd meldunkowy w Polsce i podstemplowane)
- Zaświadczenie o Pobieraniu lub nie pobieraniu zasiłku rodzinnego w Polsce (wypełnione i podstemplowane przez Twój MOPS/GOPS/ROPS)
- Zaświadczenie z szkoły dzieci (o ile są w wieku szkolnym)(wypełnione i podstemplowane przez szkole/przedszkole do którego chodzą Twoje dzieci)
- Europejski akt urodzenia każdego z Twoich dzieci (wystawiony przez Urząd stanu Cywilnego)
- Europejski akt małżeństwa
- Zaświadczenie z urzędu marszałkowskiego czy pobierasz zasiłek 500+ i od kiedy.
- Zaświadczenia o dochodach jako pracownik, pracownik oddelegowany lub właściciel niemieckiej firmy (informacje wymienione w pk.6)  
 
PAMIĘTAJ  
 
- Jeżeli o czymś zapomnisz, nie martw się: Najważniejsze że złożyłeś wniosek o Kindergeld, w razie braków w dokumentach, Urząd wydający decyzje po prostu poprosi Cię o uzupełnienie dokumentów.
- Jeżeli przytłacza Cię ogrom dokumentów i zaświadczeń: Nie potrzebnie, nie przejmuj się, pamiętaj ze masz czas nawet do 6 miesięcy, wiec zbieraj wszystko po woli i sukcesywnie.
- Jeżeli jakiś dokument masz tylko w języku Polskim : Przetłumacz go przez przysięgłego tłumacza na język Niemiecki i zawsze wysyłaj dokument źródłowy i docelowy "spięte" razem w Oryginałach.  
 
6. A co w wypadku gdy decyzja nie przyszła mimo iż od złożenia wniosku minęły już trzy miesiące?
 
Urzędy niemieckie nie maja ramowego czasu na wydanie decyzji jak to jest w Polsce np. 30 dni, ustawodawca zaznaczył jedynie iż decyzja musi zostać wydana w najkrótszym możliwym czasie.
- Jak już pisaliśmy powyżej bardzo ważny jest kontakt osobisty, zatem zalecamy wizytę w urzędzie i po prostu zapytanie dlaczego nie otrzymaliście jeszcze decyzji. Urzędnik sprawdzi czy wszystko było złożone i na jakim etapie przetwarzania jest wasz wniosek, a jako ze przyjechaliście osobiście wiec jesteście realna osoba a nie kolejnym papierkiem jest więcej jak pewne ze decyzja dostaniecie w terminie maksymalnie do miesiąca od wizyty.
- Jeżeli natomiast urząd w dalszym ciągu uporczywie nie wysyła decyzji, następnym krokiem będzie złożenie zażalenia na czynności urzędnika tak zwane Dienstaufsichtsbeschwerde.
- Ostatnim krokiem jaki powinieneś poczynić gdy wciąż nie otrzymałeś decyzji jest powództwo do sadu na bezczynność urzędu – Untätigkeitsklage.
 
*Dołożyliśmy wszelkich możliwych starań aby udzielić kompletnych informacje, aczkolwiek nie możemy brać odpowiedzialności za Twoje działania, poprawność i aktualność wszystkich formularzy czy decyzje urzędu przyznającego Kindergeld.  
Niniejszy wpis i informacje w nim zawarte są prywatną wypowiedzią skierowaną do osób szukających w/w informacji i nie należy ich traktować jako doradztwo lub jakąkolwiek działalność komercyjną. Przedstawione informacje bazują na własnym doświadczeniu i informacjach ogólnie dostępnych w Internecie. Niniejszym wyłączamy w pełnym możliwym zakresie odpowiedzialność za przedstawione informacje a skorzystanie z nich jest równoznaczne z akceptacja wyłączenia naszej odpowiedzialności.