GRAL7 GmbH, Wilhelmsplatz 12, 02826 Görlitz +48 75 6106088 ::: +49 3581-8999998

Kompleksowa
obsługa Konsultingowa

Wszystko w jednym miejscu. Sprawdź nas.

Nowe wpisy

Zdalny dostęp do Niemieckich platform
Zdalny dostęp do Niemieckich platform

27 07, 2020 by Administrator

Od 1 sierpnia 2020 roku, każdy z naszych...

Wybory w Prezydenckie Polsce a głosowanie w Niemczech
Wybory w Prezydenckie Polsce a głosowanie w Niemczech

30 04, 2020 by Administrator

Wybory prezydenckie 2020 Sprawdź gdzie i w...

Zobacz wszystkie wpisy →

Szybki kontakt

Tel.: +48 75 6106088
Tel.: +49 3581-8999998

Fax.: +49 3581 79253229

E-mail: kontakt@firma-w-niemczech.eu

Ricochet: ricochet:vdzsgrlpuobtu7u5

Zmiany, zmiany... Sachsen!!!

Posted on 20 04, 2020 by Administrator

Zmiany, zmiany... Sachsen!!!

Zgodnie z rozporządzeniem z dnia 17 kwietnia od dziś tj. 20.04.2020 Ograniczenia w życiu publicznym na terenie Sachsen zostały nieco złagodzone.
- Pozostaje ograniczenie kontaktu. Również w przyszłości każdy obywatel będzie musiał ograniczyć kontakty fizyczno-społeczne do osób innych niż własne gospodarstwo domowe do absolutnie niezbędnego minimum.
 
- Tam, gdzie to możliwe, należy zachować minimalną odległość 1,5 metra od innych osób (z wyjątkiem członków własnego gospodarstwa domowego.
 
 Dotyczy to wszystkich dziedzin życia, w tym miejsc pracy.
 
- Obowiązek zakrycia ust i nosa podczas zakupów i podróży autobusem lub pociągiem.
 Zdecydowanie zaleca się noszenie maseczek w miejscach publicznych, szczególnie w kontakcie z osobami wysokiego ryzyka.
- Znaczącym złagodzeniem poprzednich środków jest usunięcie ograniczeń wyjścia.
 
 Od dziś wolno opuszczać własne mieszkanie bez uzasadnionego powodu. Pobyt poza własnym mieszkaniem lub domem jest dozwolony tylko samemu, lub z jedną dodatkową osobą, która nie mieszka w gospodarstwie domowym lub osobą zamieszkującą we wspólnym gospodarstwie domowym.
- W celu ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa obywatele powinni zasadniczo powstrzymywać się od prywatnych podróży, wycieczek i wizyt. Dotyczy to również całodniowych wycieczek krajowych.
- Otwarcie sklepów detalicznych z artykułami spożywczymi i podstawowymi artykułami codziennego użytku jest nadal dozwolone.
 
- Ponadto można otwierać inne sklepy detaliczne wszelkiego rodzaju do powierzchni sprzedaży wynoszącej 800 metrów kwadratowych.
 
- Bez względu na powierzchnie lokalu dozwolone jest otwieranie sklepów firm rzemieślniczych, stacji benzynowych, salonów samochodowych, sklepów rowerowych, warsztatów samochodowych i rowerowych, a także odpowiednich punktów sprzedaży części zamiennych, sklepów z artykułami dla zwierząt oraz sklepów ogrodniczych.
 
! Centra handlowe pozostają zamknięte.
 
- Pogrzeby i wesela mogą odbywać się z maksymalnie 15 osobami.
 
! Zabronione jest!
- Wszelkiego rodzaju imprezy i spotkania są nadal zabronione, jednak w indywidualnych przypadkach może być przyznane zwolnienie przez odpowiedzialną dzielnicę lub miasto.
 
- Wszystkie obiekty i oferty publiczne pozostają zamknięte.
 
- Jedynymi wyjątkami są szkoły państwowe i bezpłatne w celu przygotowania się do egzaminów, uniwersytety i akademie zawodowe, biblioteki specjalistyczne i archiwa, instytucje edukacyjne zajmujące się kształceniem i szkoleniem zawodowym oraz ośrodki opieki dziennej w nagłych wypadkach.
- Zabrania się otwierania wszelkiego rodzaju firm gastronomicznych oraz hotelarskich w celach turystycznych.
 
- Działalność firm usługowych mających bezpośredni kontakt z klientem jest również zabroniona - z wyjątkiem niezbędnych zabiegów medycznych.
- Obowiązujący zakaz wizyt w szpitalach, domach spokojnej starości, ośrodkach rehabilitacyjnych, placówkach i ambulatoryjnych wspólnotach mieszkaniowych czy domach dziecka.
!!! Nowe rozporządzenie będzie obowiązywać do 3 maja 2020 r.
 
Aktualne rozporządzenie znajdziecie na stronie https://www.coronavirus.sachsen.de/amtliche-bekanntmachungen.html oraz dalsze wskazówki dotyczące ograniczeń wyjścia i ograniczeń życia publicznego (FAQ) pod adresem https://www.coronavirus.sachsen.de/haeufige-fragen-zu-den-ausgangsbeschraenkungen-und-einschraenkungen-des-oeffentlichen-lebens-5074.html

Tags: sachsen