GRAL7 GmbH, Wilhelmsplatz 12, 02826 Görlitz +48 75 6106088 ::: +49 3581-8999998

Kompleksowa
obsługa Konsultingowa

Wszystko w jednym miejscu. Sprawdź nas.

Nowe wpisy

Ksiegowy a doradca podatkowy w Niemczech
Ksiegowy a doradca podatkowy w Niemczech

26 01, 2021 by Administrator

W związku ze zbliżającym się obowiązkiem...

Darowizna czyli korzystna alternatywa dla spadku?
Darowizna czyli korzystna alternatywa dla spadku?

21 01, 2021 by Administrator

Darowizna czyli korzystna alternatywa dla...

Zakaz używania jednorazowego plastiku w 2021!
Zakaz używania jednorazowego plastiku w 2021!

8 01, 2021 by Administrator

Rząd federalny zdecydował o zakazie...

Zobacz wszystkie wpisy →

Szybki kontakt

Tel.: +48 75 6106088
Tel.: +49 3581-8999998

Fax.: +49 3581 79253229

E-mail: kontakt@firma-w-niemczech.eu

Ricochet: ricochet:vdzsgrlpuobtu7u5

Zmiany, zmiany... Sachsen!!!

Posted on 20 04, 2020 by Administrator

Zmiany, zmiany... Sachsen!!!

Zgodnie z rozporządzeniem z dnia 17 kwietnia od dziś tj. 20.04.2020 Ograniczenia w życiu publicznym na terenie Sachsen zostały nieco złagodzone.
- Pozostaje ograniczenie kontaktu. Również w przyszłości każdy obywatel będzie musiał ograniczyć kontakty fizyczno-społeczne do osób innych niż własne gospodarstwo domowe do absolutnie niezbędnego minimum.
 
- Tam, gdzie to możliwe, należy zachować minimalną odległość 1,5 metra od innych osób (z wyjątkiem członków własnego gospodarstwa domowego.
 
 Dotyczy to wszystkich dziedzin życia, w tym miejsc pracy.
 
- Obowiązek zakrycia ust i nosa podczas zakupów i podróży autobusem lub pociągiem.
 Zdecydowanie zaleca się noszenie maseczek w miejscach publicznych, szczególnie w kontakcie z osobami wysokiego ryzyka.
- Znaczącym złagodzeniem poprzednich środków jest usunięcie ograniczeń wyjścia.
 
 Od dziś wolno opuszczać własne mieszkanie bez uzasadnionego powodu. Pobyt poza własnym mieszkaniem lub domem jest dozwolony tylko samemu, lub z jedną dodatkową osobą, która nie mieszka w gospodarstwie domowym lub osobą zamieszkującą we wspólnym gospodarstwie domowym.
- W celu ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa obywatele powinni zasadniczo powstrzymywać się od prywatnych podróży, wycieczek i wizyt. Dotyczy to również całodniowych wycieczek krajowych.
- Otwarcie sklepów detalicznych z artykułami spożywczymi i podstawowymi artykułami codziennego użytku jest nadal dozwolone.
 
- Ponadto można otwierać inne sklepy detaliczne wszelkiego rodzaju do powierzchni sprzedaży wynoszącej 800 metrów kwadratowych.
 
- Bez względu na powierzchnie lokalu dozwolone jest otwieranie sklepów firm rzemieślniczych, stacji benzynowych, salonów samochodowych, sklepów rowerowych, warsztatów samochodowych i rowerowych, a także odpowiednich punktów sprzedaży części zamiennych, sklepów z artykułami dla zwierząt oraz sklepów ogrodniczych.
 
! Centra handlowe pozostają zamknięte.
 
- Pogrzeby i wesela mogą odbywać się z maksymalnie 15 osobami.
 
! Zabronione jest!
- Wszelkiego rodzaju imprezy i spotkania są nadal zabronione, jednak w indywidualnych przypadkach może być przyznane zwolnienie przez odpowiedzialną dzielnicę lub miasto.
 
- Wszystkie obiekty i oferty publiczne pozostają zamknięte.
 
- Jedynymi wyjątkami są szkoły państwowe i bezpłatne w celu przygotowania się do egzaminów, uniwersytety i akademie zawodowe, biblioteki specjalistyczne i archiwa, instytucje edukacyjne zajmujące się kształceniem i szkoleniem zawodowym oraz ośrodki opieki dziennej w nagłych wypadkach.
- Zabrania się otwierania wszelkiego rodzaju firm gastronomicznych oraz hotelarskich w celach turystycznych.
 
- Działalność firm usługowych mających bezpośredni kontakt z klientem jest również zabroniona - z wyjątkiem niezbędnych zabiegów medycznych.
- Obowiązujący zakaz wizyt w szpitalach, domach spokojnej starości, ośrodkach rehabilitacyjnych, placówkach i ambulatoryjnych wspólnotach mieszkaniowych czy domach dziecka.
!!! Nowe rozporządzenie będzie obowiązywać do 3 maja 2020 r.
 
Aktualne rozporządzenie znajdziecie na stronie https://www.coronavirus.sachsen.de/amtliche-bekanntmachungen.html oraz dalsze wskazówki dotyczące ograniczeń wyjścia i ograniczeń życia publicznego (FAQ) pod adresem https://www.coronavirus.sachsen.de/haeufige-fragen-zu-den-ausgangsbeschraenkungen-und-einschraenkungen-des-oeffentlichen-lebens-5074.html

Tags: sachsen