GRAL7 GmbH, Wilhelmsplatz 12, 02826 Görlitz +48 75 6106088 ::: +49 3581-8999998

Kompleksowa
obsługa Konsultingowa

Wszystko w jednym miejscu. Sprawdź nas.

Nowe wpisy

GRAL7 GmbH - główny sponsor Polskiego Związku Łuczniczego
GRAL7 GmbH - główny sponsor Polskiego Związku Łuczniczego

9 05, 2022 by Administrator

GRAL7 GmbH / Koch&Partners Consulting,...

Gepardy Biznesu 2021

3 03, 2022 by Administrator

Z przyjemnością informujemy iż nasza...

Ksiegowy a doradca podatkowy w Niemczech
Ksiegowy a doradca podatkowy w Niemczech

26 01, 2021 by Administrator

W związku ze zbliżającym się obowiązkiem...

Zobacz wszystkie wpisy →

Szybki kontakt

Tel.: +48 75 6106088
Tel.: +49 3581-8999998

Fax.: +49 3581 79253229

E-mail: kontakt@firma-w-niemczech.eu

Ricochet: ricochet:vdzsgrlpuobtu7u5

Ważne! Częściowy lock-down w Niemczech od 2 listopada 2020

Posted on 29 10, 2020 by Administrator

Ważne! Częściowy lock-down w Niemczech od 2 listopada 2020

Ważne! Wobec dramatycznego wzrostu liczby infekcji podczas konferencji wideo która to odbyła się w środę (28.10.2020) kanclerz Angeli Merkel i premierów krajów związkowych zapadła decyzja o częściowym lockdownie.

Nowe obostrzenia mają wejść w życie 2 listopada 2020 i według wstępnych założeń mają obowiązywać do końca listopada.

Przy surowych ograniczeniach dotyczących kontaktów dla obywateli i zamknięciu prawie wszystkich zajęć rekreacyjnych, rządy federalne i stanowe chcą przerwać drugą falę infekcji w Niemczech.  

Rządy federalne i stanowe uzgodniły następujące punkty:

KONTAKTY: Tylko członkowie maksymalnie dwóch gospodarstw domowych - łącznie maksymalnie dziesięć osób - będą mogli przebywać w miejscach publicznych. Organy regulacyjne powinny sankcjonować naruszenia tych ograniczeń dotyczących kontaktów. Grupy osób świętujących poza tym w miejscach publicznych, mieszkaniach i obiektach prywatnych są uważane za niedopuszczalne.


PODRÓŻE PRYWATNE: Obywatele są proszeni o powstrzymanie się od niepotrzebnych prywatnych podróży i wizyt - w tym wizyt u krewnych. Dotyczy to również Niemiec i krajowych wycieczek turystycznych. Oferty zakwaterowania w Niemczech będą dostępne jedynie w celach służbowych nie związanych z turystyką.  


WYDARZENIA: Imprezy rozrywkowe są zakazane przez miesiąc. Profesjonalne imprezy sportowe mogą odbywać się wyłącznie bez widzów.


OBIEKTY REKREACYJNE: Teatry, opera i sale koncertowe, muzea, targi, kina, parki rozrywki, pasaże gier, kasyna, punkty bukmacherskie, domy publiczne, baseny, sauny, łaźnie termalne, studia fitness i podobne obiekty zostaną zamknięte. Zabrania się również uprawiania sportów rekreacyjnych i amatorskich, z wyjątkiem sportów indywidualnych, w parach lub w towarzystwie członków gospodarstwa domowego na wszystkich publicznych i prywatnych obiektach sportowych.


GASTRONOMIA: Restauracje i puby, bary, kluby, dyskoteki, puby i podobne obiekty muszą zostać zamknięte. Nie dotyczy to dostarczania i odbioru żywności do spożycia w domu ani prowadzenia kantyn.


USŁUGI: Studia kosmetyczne, gabinety masażu, studia tatuażu i podobne zakłady również muszą zostać zamknięte. Nadal możliwe są zabiegi niezbędne z medycznego punktu widzenia, takie jak fizjoterapia, terapia zajęciowa, a także studia pielęgnacji stóp. Otwarte mogą być również salony fryzjerskie.


HANDEL: Hurtownicy i sklepy detaliczne pozostają otwarte. W sklepach może przebywać nie więcej niż jeden klient na dziesięć metrów kwadratowych powierzchni handlowej.


SZKOŁY I PRZEDSZKOLA: Szkoły i przedszkola również pozostają otwarte.


POMOC DLA PRZEDSIĘBIORSTW: Przedsiębiorstwom, samozatrudnionym, stowarzyszeniom i instytucjom, których dotyczy zamknięcie, przyznaje się nadzwyczajną pomoc gospodarczą w celu zrekompensowania im strat finansowych. Rząd federalny rozszerzy również środki pomocy dla firm i poprawi warunki dla najbardziej dotkniętych sektorów gospodarki. Dotyczy to na przykład obszaru zarządzania kulturą i wydarzeniami oraz osób samozatrudnionych. Ponadto pożyczka ekspresowa KfW zostanie uruchomiona i dostosowana dla firm zatrudniających mniej niż dziesięciu pracowników.


Źródło: www.welt.de